تبلیغات
دین.علم.ایرانی - معصوم شناسی (45) (( گریه امام سجاد (ع) بر پدر خود ))

دین.علم.ایرانی

کنجکاوی تنها یک حس نیست بلکه راهیست به سوی هدفی نامعلوم و هیجان انگیز...

گریه امام سجاد (ع) بر پدر خود   


امام صادق (ع) فرمود: امام زین العابدین (ع)، چهل سال در مصائب پدر بزرگوارش گریست در حالی كه روزها، روزه، و شبها بیدار بود و خدا را عبادت می كرد، و گاهی وقتی خادم او افطار آماده می كرد و نزد آن بزرگوار می نهاد، حضرت در حالی كه بشدت می گریست به او می فرمود: چگونه آب بنوشم در حالی كه پدرم را با لب تشنه شهید كردند؟ !

خادم امام سجاد (ع) نقل می كند: روزی دنبال حضرت به صحرا رفتم، امام (ع) روی تخته سنگی مشغول عبادت شد و سر به سجده گذارده فرمود: «لا اله الا الله حقا حقا لا اله الا الله تعبدا ورقا لا اله الا الله ایمانا و صدقا» و من شمردم كه حضرت هزار بار این ذكر را در حالی كه می گریست در سجده تكرار فرمود، و چون از سجده سر برداشت به ایشان عرض كردم: مولای من! آیا وقت آن نرسیده كه كمتر گریه كنید؟

فرمود: وای بر تو! یعقوب پیامبر (ص) دوازده پسر داشت، یكی از آنها از جلوی چشم او پنهان شده بود، آنقدر گریست كه مویش سپید، قدش خمیده و چشمش نابینا شد، حال آنكه من پدر و برادران و عموها و دیگر عزیزانم را روی زمین قطعه قطعه دیدم در حالی كه سر به بدن نداشتند (1) .

قصه كربلا، ص 523

نویسنده: علی نظری منفرد - نرم افزار پیامبر اعظم در اینترنت





طبقه بندی: معصوم شناسی،
برچسب ها:گریه امام سجاد (ع) بر پدر خود، معصوم شناسی، گریه امام سجاد (ع)، امام سجاد (ع)، امام سجاد (ع) بعد از واقعه کربلا، گریه برای امام حسین (ع)، گریه ائمه معصومین (ع)،

[ یکشنبه 24 شهریور 1392 ] [ 09:26 ب.ظ ] [ امین هاشم زاده ]

[ نظرات() ]